تبلیغات
دریای جمال - مطالب مرداد 1389
 
دریای جمال
درباره وبلاگ


خداوند زیباست و زیبایی را دوست میدارد.

مدیر وبلاگ : کیمیا
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
جمعه 22 مرداد 1389 :: نویسنده : کیمیا
3. صحیفه سجادیه


هر دعا، یك درس!

صحیفه‌ى سجادیه را اگر مطالعه كنید و جنبه‌ى دعایى كلمات را ندیده بگیرید، هر دعاى آن یك درس عالى از معارف اسلامى و قرآنى است. اگر كسى خطبه‌ى امیرالمؤمنین علیه‌الصلاةوالسلام در توحید را كه خطبه‌ى اول نهج‌البلاغه است، جلو خودش بگذارد، یا دعاى اول صحیفه‌ى سجادیه را كه در تحمید است- حمد الهى است- جلو خودش بگذارد، مى‌بیند این دو مثل هم‌اند و فرقى با هم ندارند. خطبه‌اند و درس‌اند. امیرالمؤمنین علیه‌الصلاةوالسلام در مقابل جمعى از مردم ایستاده و معارف الهى را بیان كرده و امام سجاد علیه‌الصلاةوالسلام دعا كرده و به زبان دعا، همان معارف را بیان فرموده است.

خطبه‌هاى نماز جمعه‌ى تهران - 07/12/ادامه مطلب


نوع مطلب : امام و رهبری، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

جمعه 22 مرداد 1389 :: نویسنده : کیمیا

2. نهج‌البلاغه


انسان مبهوت مى‌ماند!

سخن علی علیه‌السلام نهج‌البلاغه است؛ فصیح‌ترین كلام آدمى در میان عرب. نهج البلاغه اوج هنر و اوج زیبایى است؛ زیبایى لفظ و زیبایى معناست. انسان مبهوت مى‌ماند! هیچ شاعر بزرگ عرب، هیچ نویسنده‌ى هنرمند عرب، نتوانسته بگوید كه من از مراجعه‌ى به نهج‌البلاغه بى‌نیازم.

در خطبه‌هاى نماز جمعه‌ى تهران - 10/10/1378ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

جمعه 15 مرداد 1389 :: نویسنده : کیمیا

كتاب‌های همیشه

قرآن كریم، نهج‌البلاغه و صحیفه‌ی سجادیه در كلام حضرت آیت‌الله خامنه‌ای


1. قرآن كریم


كتاب همیشه

قرآن، كتاب معرفت است. ما در زمینه‌ى زندگى، در زمینه‌ى آینده، در زمینه‌ى تكلیف كنونى، در زمینه‌ى هدف از بودن و در بسیارى از زمینه‌هاى دیگر، خیلى از مسائل را نمى‌دانیم. بشر مشحون به جهالت‌هاست و قرآن براى انسان معرفت مى‌آورد.

قرآن كتاب نور، كتاب معرفت، كتاب نجات، كتاب سلامت، كتاب رشد و تعالى و كتاب قرب به خداست. ما این خصوصیات را چه وقت از قرآن به دست مى‌آوریم؟ همین كه قرآن را در جیبمان بگذاریم كافى است؟ این‌كه در هنگام سفر، از زیر قرآن رد شویم كافى است؟ این‌كه ما در جلسه‌ى تلاوت قرآن شركت كنیم كافى است؟ این‌كه حتى قرآن را با صداى خوش تلاوت كنیم یا تلاوت خوش را بشنویم و از آن لذت ببریم كافى است؟ نه؛ چیز دیگرى لازم دارد. آن چیست؟ آن تدبر در قرآن است. باید در قرآن تدبر كرد. خود قرآن در موارد متعدد از ما مى‌خواهد كه تدبر كنیم.

در مراسم اختتامیه‌ى مسابقات قرائت قرآن - 14/10/1373ادامه مطلب


نوع مطلب : امام و رهبری، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :( کل صفحات : 7 )    1   2   3   4   5   6   7